تبریز رسما ‌پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی می شود

تا دقایقی دیگر تبریز رسما پایتخت گردشگری کشور های اسلامی در سال ۲۰۱۸ خواهد شد.

به گزارش سهیل موزیک، تا دقایقی دیگر مراسم افتتاح رسمی مراسم تبریز ۲۰۱۸ با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران، معاونین و وزرای دولت تدبیر و امید و جمعی از مسئولان استانی برگزار خواهد شد.
طبق اعلام قبلی قرار است مراسم افتتاح رسمی رویداد تبریز ۲۰۱۸ در مرکز همایش های بین المللی تبریز واقع در شهرک خاوران اتفاق بیفتد.
این گزارش می افزاید؛ سازمان همکاری اسلامی طرحی را از سال ۲۰۱۵ با نام معرفی شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی کلید زد. در این طرح هر ساله شهری از کشورهای اسلامی به عنوان ” شهر نمونه گردشگری جهان اسلام ” معرفی می شود. در اولین معرفی شهر قدس فلسطین در سال ۲۰۱۵ و در دومین معرفی شهر قونیه ترکیه در سال ۲۰۱۶ به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام معرفی شدند. برای سال ۲۰۱۷ نیز شهر مدینه عربستان به این عنوان انتخاب و در نهایت شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.
این انتخاب در اجلاس کارشناسان ارشد نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر انجام شد.
قبل از این انتخاب دو شهر تبریز و یزد از ایران با توجه معیارهای انتخاب به عنوان نامزد معرفی شده بودند که تبریز توانست این عنوان را نصیب خود کند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.