اجرای برنامه‌های کاروان سفیران گردشگری «تبریز ۲۰۱۸» در گیلان

در اولین روز از هفته میراث فرهنگی، کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ در لاهیجان مورد استقبال پرشور و صمیمی مسئولین و مردم گیلان قرار گرفتند.

به گزارش سهیل موزیک به نقل از ایسنا،  در این راستا برنامه‌ای از سوی اداره کل میراث فرهنگی گیلان ترتیب داده شده بود که در این برنامه که گروه‌های نمایشی آذربایجانی و گیلانی حضور داشتند.

کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ با هدف جریان سازی این رویداد فراملی و حمایت از کالای ایرانی، گروهی متشکل از هنرمندان و صنعتگران  آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در تمامی مناطق کشور هدایت شدند و به  معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی در دو استان پرداختند.

این کاروان علاوه بر معرفی ظرفیت‌های گردشگری و عرضه سوغات و صنایع‌دستی تبریز و استان آذربایجان شرقی، با اجرای برنامه توسط گروه‌های هنری و موسیقی محلی آذربایجان شرقی در جمع گردشگران و شهروندان شهر‌های مختلف، فرهنگ غنی و فولکلور (فرهنگ مردم)‌ آذربایجان را معرفی می‌کند.

در تدوام این حضور، کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت  با حضور در شهر زیبای لاهیجان از جاذبه های گردشگری این شهر بازدید و در ادامه به اجرای نمایشهای آیینی و بومی و صنایع دستی پرداختند.

برگزاری این رویداد فرهنگی می تواند زمینه را برای معرفی دقیقتری از موقعیت های کمتر شاخته شده کشورمان را فراهم می سازد در نتیجه سبب توسعه گردشگری به ویژه در زمانهای غیر پیک پیک سال و به ارتقای سفر را در پی خواهد داشت.

کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ بعد از اجرا در لاهیجان، از آستارا خارج خواهند شد و روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت با ورود به استان اردبیل، در ورودی منطقه نمونه گردشگری شورابیل راس ساعت ۱۶ به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.