اداره علمی و عقلانی جامعه نیازمند نظرات کارشناسی است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید روش‌های اداره جامعه را مبتنی بر عقلانیت و علم قرار داده است، گفت: فرهنگیان و دانشگاهیان و اهل علم باید نظرات کارشناسی خود را بدون خودسانسوری بیان کنند

به گزارش سهیل موزیک به نقل از ایرنا ، رحیم شهرتی‌فر روز دوشنبه در آیین تجلیل از معلمان و فرهنگیان منتخب آذربایجان شرقی با بیان اینکه سیاست باید توسط علم اداره شود نه علم توسط سیاست، گفت: باید از اداره‌کنندگان جامعه بخواهیم که به روش‌های علمی و عقلانیت در اداره جامعه توجه بیشتری کنند و از دانشگاهیان و معلمان جامعه هم انتظار می رود که سیاستمداران را راهنمایی کنند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم جامعه دچار لکنت زبان نباشد و افرادی که منشأ خیر و صاحب‌نظر هستند بتوانند اظهارنظر کنند باید آزادی بیان و توزیع عادلانه اطلاعات به رسمیت شناخته شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه بر توجه به موضوع مهم فضیلت‌آموزی و تربیت باورهای اعتقادی در کنار آموزش مباحث علمی در مدارس تأکید کرد و گفت: امروز خانواده‌ها با این مسأله روبرو هستند که توجه صرف به کتاب‌های درسی، کودکان را از مباحث فرهنگی و اعتقادی دور کرده است.

شهرتی‌فر بابیان اینکه در کنار علم باید به موضوع فضیلت‌آموزی و تربیت باورهای اعتقادی توجه داشت، گفت: گسترش علم نباید مانع گسترش اخلاق در جامعه شود.

وی با بیان اینکه سرمایه علم هم مانند هر سرمایه دیگری محتاج مراقبت است، افزود: نظام تعلیم و تربیت در کشور نیروهای فرهیخته‌ای را تربیت می‌کند اما باید به فکر نگه‌داشتن آن نیروهای فرهیخته نیز بود و زمینه حرکت و فعالیت و جذب آن‌ها را فراهم کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: امروز مهم‌ترین نیاز دانش آموزان روش فکر کردن، استدلال کردن و نتیجه‌گیری خوب است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان هم با تاکید بر این که ارتقای رضایتمندی عمومی معلمان بایستی سرلوحه تصمیم گیری ها و اقدامات مسئولان باشد، گفت: استقرار فرهنگ سپاس و قدردانی از معلمان رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است.

جعفر پاشایی با اشاره به اجرای طرح ابتکاری کمپین های مردمی در ایستگاه ها، معابر و میدان ها، به منظور گسترش فرهنگ سپاس از معلم همزمان با هفته معلم، افزود: برگزاری اردوی فرهنگی برای بانوان سرپرست خانوار، تجلیل از بازنشستگان و شاغلان، غبارروبی مزار شهدا و عیادت از بیماران جزو برنامه های این هفته است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش زیربنایی ترین، گسترده ترین و محوری ترین عامل توسعه پایدار است، گفت: امسال در استان ۳۸ برنامه جامع در کنار برنامه های فرعی مدارس برای پاسداشت مقام معلم اجرا شده است.

گفتنیست در این آیین از ۳۹ معلم نمونه استان، یک معلم نمونه کشور و ۱۷ معلم ستادی و اقماری از دانشگاه فرهنگیان تجلیل شد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.