یوونتوس در عرض یک هفته خاطره خوشی در سرزمین رم برای خودش ساخت ؛ آنها ابتدا در ورزشگاه خانگی تیم رم، در فینال جام حذفی با نتیجه ۴ بر صفر، میلان را در هم کوفتند و جام قهرمانی را بالای سر بردند. سپس، یک شنبه شب هم این تیم دوباره در جریان رقابت های لیگ به ورزشگاه خانگی رم سفر کرد و با ثبت نتیجه صفر- صفر مقابل این تیم، هفتمین قهرمانی متوالی اش در رقابت های سری A را مسجل کرد.

چهارمین دبل

اینکه در عرض ۴ روز، «بانوی پیر» دو جام ببرد و دبل کند موضوع چندان تازه ای نیست. با این دو قهرمانی، یووه برای چهارمین فصل متوالی در درو کردن جام ها دبل کرد و هر دو جام مهم ایتالیا یعنی لیگ و حذفی را برد تا نشان دهد قدرت مطلق فوتبال در سرزمین چکمه است. تا کمتر از یک هفته دیگر، یووه در جریان رقابت های لیگ پذیرای تیم هلاس ورونا خواهد بود تا بعد از آن بازی و مقابل دیدگان هوادارانش جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

خداحافظ جی جی

نکته مهمتری که در طول یک هفته آینده هواداران بیانکونری را متأثرتر خواهد کرد، خداحافظی جان لوئیجی بوفون، دروازه بان اسطوره ای و ۴۰ ساله این تیم است. طبق موضوعی که خود جان لوئیجی پیش از این مطرح کرده، قرار است در پایان رقابت های این فصل به دوران بازیگری اش در تیم یووه پایان دهد. اگر بوفون از الان تا آخرین دیدار تیمش در رقابت های لیگ، نظرش عوض نشود، باید منتظر برگزاری جشنی باشکوه برای این دروازه بان بود.

قهرمانی کم نمک؟

اینکه یوونتوس برای هفتمین بار متوالی فاتح رقابت های سریA شود از لذت این لیگ کاسته و به زعم عده ای، قهرمانی اش در ایتالیا بی نمک شده است. البته این موضوع حداقل در مورد رقابت های این فصل چندان صدق نمی کند چون شاگردان مائوریتسیو ساری در تیم ناپولی تا آخرین دقیقه برای گرفتن عنوان قهرمانی از یووه جنگیدند. فصل پیش هم یوونتوس جدال نسبتاً سختی با تیم رم در راه رسیدن به قهرمانی داشت ولی رمی که در اواخر فصل زیادتر حواس شان را به رقابت های لیگ قهرمانان اروپا دادند و تا نیمه نهایی هم پیش رفتند در این فصل تهدید چندان جدی ای محسوب نشدند. البته این موضوع درباره ناپولی متفاوت است ؛ ناپولی ها که با سرمربی جدیدشان فوتبالی چشم نواز بازی کردند در طول سه چهارم فصل، جدی ترین مدعی قهرمانی محسوب می شدند و چه بسا اگر یکی، دو ناکامی هفته های اخیرشان نبود، یوونتوس نمی توانست جام تازه را به ویترین افتخاراتش اضافه کند. ناپولی ها حتی در بازی همین هفته هم با دو گل از سد سامپدوریا گذشتند تا نشان دهند فاصله چندانی با «بانوی پیر» ندارند.

تأثیر آلگری

البته قهرمانی تازه یوونتوسی ها هم چندان بی حرف و حدیث نبود ؛ در هفته های گذشته باشگاه ناپولی به سرکردگی اورلیو دی لائورنتیس، رئیس باشگاه بارها به نحوه داوری برای باشگاه یوونتوس اعتراض کرد. او و مجموعه اش اعتقاد داشتند داوری ها به سود یوونتوس است و طوری طراحی شده تا این تیم در نهایت به عنوان قهرمانی برسد. هر چند فارغ از این موارد نباید از کار درخشان ماسیمیلیانو آلگری به عنوان سرمربی یووه به راحتی گذشت ؛ مردی که با وجود از دست دادن یکی، دو ستاره مهم تیمش باز هم راه حل های مورد نظرش برای ترمیم کالبد تیم را سریع پیدا کرد و یووه را به عنوان قهرمانی رساند. با این قهرمانی تازه، آلگری به جمع مارچلو لیپی و فابیو کاپلو پیوست که هر کدام ۵ عنوان قهرمانی در ایتالیا دارند. بالاتر از این افراد، جووانی تراپاتونی ایستاده که با ۷ قهرمانی، در صدر جدول یکه تازی می کند. بلز متوئیدی، هافبک فرانسوی یوونتوس هم با تأیید توانایی های آلگری به خبرگزاری فرانسه می گوید: «مربی بزرگی است. از لحاظ تاکتیکی فوق العاده است و می تواند فرمانده بسیار خوبی هم باشد. او چیزهای زیادی به من یاد داده است و به لطف او از لحاظ تاکتیکی یک سطح پیشرفت کرده ام». با وجود اینکه این اواخر آلگری به دلیل عدم نمایش بازی های زیبا توسط تیمش تحت فشار قرار گرفته بود ولی یکبار دیگر نشان داد در سازماندهی کردن تیمش تبحر دارد. او حالا در عرض ۴ سال گذشته به عنوان سرمربی برنده خودش را معرفی کرده و بخشی از موفقیت های یوونتوس بی تردید به خاطر فلسفه مربی اش است.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.