پل دوستی بین ایران و آذربایجان احداث می شود

فرماندار شهرستان خداآفرین با اشاره به سفر اخیر نماینده ویژه رییس جمهوری کشورمان به این شهرستان گفت: براساس توافق انجام شده بین تهران و باکو، پل دوستی بین ایران و جمهوری آذربایجان در محدوده خداآفرین احداث می شود.

به گزارش سهیل موزیک به نقل از ایرنا، احمدعلی اسدپور روز سه شنبه در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای خداآفرین اظهار کرد: برای احداث این پل ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که در صورت تامین، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی مکاتبات و مذاکرات انجام شده جهت احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی در این شهرستان و نیز تعیین تکلیف ایجاد راه آهن جلفا به منطقه هورادیز جمهوری آذربایجان را از دیگر ثمرات سفر هیات دولت به استان و شهرستان خداآفرین در هفته قبل برشمرد.
اسدپور با تشریح خدمات دولت تدبیر و امید در خداآفرین، گازرسانی، بهداشت و درمان، تخصیص اعتبار جهت تکمیل طرح های سد خداآفرین و کانال های پایاب آن را کارنامه درخشان دولت تدبیر و امید در این شهرستان ذکر کرد و افزود: تلاش می کنیم مشکلات روستاها بویژه تامین آب شرب و پوشش اینترنت تلفن همراه و شبکه های رادیویی و تلویزیونی برطرف شود.
فرماندار خداآفرین شوراهای اسلامی را دارای مسئولیت سنگین و انتخاب آنان از سوی مردم را تحقق مردم سالاری دینی دانست و تاکید کرد: شوراهای اسلامی باید در جذب و هزینه اعتبارات روستایی نظارت کنند تا این اعتبارات به درستی و در مسیر اولویت ها در عمران و آبادانی روستاها هزینه شود .
اسدپور همچنین آموزش را لازمه پذیرش هر مسئولیتی دانست و گفت: شوراها باید به وظایف و اختیارات قانونی خود و نیز مقررات مرتبط با امور شوراها آشنایی کامل داشته باشند تا در اجرای وظایف خود دچار خطا نشوند .
فرماندار خداآفرین بر آموزش شوراهای اسلامی روستایی شهرستان به منظور ارتقا مدیریت محلی تاکید کرد و خواستار برگزاری کلاس های آموزشی جهت آشنایی با قوانین و وظایف شوراها از سوی بخشداران شد .
وی هدف اصلی تشکیل شوراها را با توجه به قانون اساسی استفاده از جایگاه مهم مشورت و همفکری نام برد و همفکری، مشورت و هماهنگی را لازمه پیشرفت کشور دانست .
شهرستان خداآفرین با جمعیت ۴۰ هزارنفری دارای یک شهر، ۲۰۴روستا، سه بخش و هفت دهستان است.
این شهرستان که در ۲۸ اسفند ۱۳۸۹ از بخش به شهرستان ارتقا یافته و از کلیبر جدا شد با ۱۵۲۵کیلومتر مساحت در نوارمرزی رود ارس واقع شده است.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.