کمتر از ۴ ساعت مانده تا جدال گاو باز‌ها با یوز‌ها/ برگ برنده ایران در برابر اسپانیا چیست؟

کمتر کسی تصور می‌کرد جدال با اسپانیا در جام جهانی در چنین شرایطی برگزار شود و ایران امید صعود داشته باشد.

به گزارش سهیل موزیک به نقل از خبرگزاری دانشجو، کمتر کسی تصور می‌کرد جدال با اسپانیا در جام جهانی در چنین شرایطی برگزار شود، اما برد رؤیایی مقابل مراکش در اولین بازی جام باعث شد تا در کمال ناباوری ایران به عنوان صدرنشین گروه مرگ در دومین روز از مرحله گروهی مقابل یکی از مدعیان اصلی جام صف‌آرایی کند. کارلوس کی‌روش و شاگردانش در گروهی که کمتر کسی برای ایران شانس قائل بود از همان آغاز با جاه‌طلبی بزرگ به میدان رفتند تا با شکار شیر‌های اطلس برای گاوباز‌های حاشیه مدیترانه خط و نشان بکشند.

نمایش واکنش‌گرای تیم ملی ایران مقابل مراکش یک بار دیگر تعریف و تمجید‌ها از نوع فوتبال و برنامه تاکتیکی مرد پرتغالی را به اوج خود رساند، چون دفاع منسجم تیمی ایران همچنان غیرقابل نفوذ نشان داد به خصوص مقابل مهره‌های تهاجمی و تعیین‌کننده مراکشی‌ها. امشب در کازان آرنا، اما پیش‌بینی می‌شود کی‌روش به ترکیب تیم برنده دست بزند و اندک تغییراتی رقم بخورد به خصوص در میانه میدان که ایران مقابل مراکش لحظات دشواری را سپری کرد و کاپیتان شجاعی هم نتوانست انتظارات را برآورده کند. بازگشت سعید عزت‌اللهی و آماده شدن اشکان دژاگه می‌تواند برگ برنده کی‌روش برای مقابله با فوتبال مالکانه توأم با پاسکاری از سوی اسپانیایی‌ها باشد ضمن اینکه سردار آزمون همچنان امید اول گلزنی ایران در این گروه دشوار نشان می‌دهد، بازیکنی که از محبوبیت خاصی در کازان میان فوتبال‌دوستان تاتارستان برخوردار است. رؤیای ثبت اولین صعود از مرحله گروهی در حالی می‌تواند برای کی‌روش و یوز‌های ایران عملی شود که جدال امشب با نتیجه‌ای دلخواه برای این تیم به پایان برسد، تساوی شاید بهترین نتیجه باشد آن هم مقابل تیمی که شکست‌ناپذیر نشان داده و مقابل پرتغال هم گل‌های زیادی خورد، اما نباخت. شوک اخراج جولن لوپتگی یک روز قبل از آغاز جام رفته رفته از ذهن بازیکنان و ستاره‌های لاروخا خارج شده تا جایی که یکی دو جلسه از تمرینات این تیم در روز‌های گذشته در فضایی کاملاً شاد و مفرح برگزار شد تا آن‌ها با سرمربی جدید خود همچنان در قامت یکی از مدعیان اصلی قهرمانی به میدان بروند. فرناندو هیرو چند ماه پیش در برخورد با کارلوس کی‌روش سمت مدیر تیم ملی را یدک می‌کشید، اما امروز دوست صمیمی کارلوس در نقش رقیب او گام به مستطیل سبز خواهد گذاشت. لاروخا که اصلاً دوست ندارد بعد از کابوس برزیل یک بار دیگر در همین مرحله گروهی از رقابت‌ها وداع داشته باشد امشب چیزی برای از دست دادن نخواهد داشت به همین خاطر بیشتر رسانه‌های این کشور از برد پرگل و بازگشت به صدر جدول خبر دادند و واکنش کی‌روش مبنی بر اینکه صدر جدول فروشی یا قابل اجاره نیست! به صورت سربسته پیغامش را به گوش گاوباز‌ها رساند تا رجزخوانی نداشته باشند. اسپانیا به قدری مهره دارد که شاید بتوان از آن‌ها به عنوان معدود تیم‌ها نام برد که در آن واحد توانایی به میدان فرستادن دو تیم به مستطیل سبز را دارد، تیمی با رهبری سرخیو راموس در خط دفاع، اینیستا در میانه میدان و دیگو کاستا در خط حمله. نمایشی که لاروخا مقابل پرتغال ارائه داد یک بار دیگر ثابت کرد کشیدن ترمز این تیم بعد از نتایج فوق العاده دو سال گذشته کار آسانی نیست، اما نشدنی هم نخواهد بود و تنها نیاز به استراتژی هوشمندانه و چند جابه‌جایی شطرنج‌وار دارد.

ایران
ستاره احتمالی
سردار آزمون مهاجم اول ایران با وجود اینکه مقابل مراکش نمایش خوبی نداشت، اما همچنان از دید رسانه‌های اسپانیا و روسیه ستاره اصلی تیم ملی قلمداد می‌شود. مهاجم روبین کازان در بازگشت به شهری که طرفداران زیادی دارد برای اثبات توانایی‌ها و فرار از زیر بار انتقادات و فشار‌ها امیدوار به گلزنی مقابل اسپانیاست تا بار دیگر همچون نمایشی که با روستوف در لیگ قهرمانان داشت، اینجا هم ره صدساله را یک‌شبه برود.

کمتر از ۸ ساعت مانده تا جدال گاو باز‌ها با یوز‌ها/ برگ برنده ایران در برابر اسپانیا چیست؟
برگ برنده
علیرضا بیرانوند در اولین تجربه خود در جام جهانی موفق به ثبت کلین‌شیت برابر مراکش شد. عملکردی قابل قبول با چند سیو دیدنی که نشان داد با وجود تمام انتقادات از انتخاب این دروازه‌بان، کارلوس کی‌روش و دستیارانش اعتماد ویژه‌ای به او دارند. بیرانوند حالا در دومین آزمون بزرگ دوران فوتبال خود باید مهاجمان تشنه گلزنی لاروخا را در راه بازکردن قفل دروازه ناکام بگذارد، هدفی که اگر به آن برسد می‌تواند کاندیدای یکی از گلر‌های برتر جام شود.
کمتر از ۸ ساعت مانده تا جدال گاو باز‌ها با یوز‌ها/ برگ برنده ایران در برابر اسپانیا چیست؟
فرمانده نیمکت
کارلوس کی‌روش برای جدال امشب انگیزه‌های زیادی دارد. بسیاری تصور می‌کنند ایران با هدایت او شانسی در مقابله با اسپانیا ندارد، اما مرد پرتغالی بدون توجه به این پیش‌بینی‌ها امیدوار است با استراتژی تاکتیکی بتواند از لاروخا انتقام شکست ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را بگیرد ضمن اینکه به فرناندو هیرو ثابت کند دود هنوز از کنده بلند می‌شود.
کمتر از ۸ ساعت مانده تا جدال گاو باز‌ها با یوز‌ها/ برگ برنده ایران در برابر اسپانیا چیست؟

اسپانیا
ستاره احتمالی
دیگو کاستا مهاجم برزیلی‌الاصل اسپانیا در روز‌هایی که تردید‌های زیادی پیرامون انتخاب مهاجم اول لاروخا نقل محافل فوتبالی این کشور شده بود مقابل پرتغال دو بار نامش را در میان گلزنان ثبت کرد تا نشان دهد مرد اول پیکان تهاجمی تیم کسی جز خودش نیست. کاستا به قدری تأثیرگذار بود که بعد از تعویض در دقیقه ۷۰ و از دست رفتن برتری اسپانیا بسیاری نسبت به خروج او از زمین خرده گرفتند و از هیرو خواستند دیگر چنین اشتباهی نداشته باشد.

برگ برنده
سرمربی اسپانیا در فهرست نفرات خود مهره‌های تعیین‌کننده زیادی دارد که اعتماد به هر یک از آن‌ها می‌تواند برگ برنده خوبی برای او باشد، اما در بین همه این ستاره‌ها باید از آندرس اینیستا به عنوان کلیدی‌ترین بازیکن نام برد. ستاره پا به سن گذاشته، اما سرحال لاروخا که آخرین روز‌های دوران ملی خود را تجربه می‌کند همچنان به عنوان قلب متحرک تیم در میانه میدان تفاوت‌ها را رقم می‌زند و دیدن نمایش او هر فوتبال‌دوستی را به وجد می‌آورد.

کمتر از ۸ ساعت مانده تا جدال گاو باز‌ها با یوز‌ها/ برگ برنده ایران در برابر اسپانیا چیست؟
فرمانده نیمکت
حتی خودش هم باور نمی‌کرد شرایط به نحوی رقم بخورد جام جهانی برای او با عنوان سرمربی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی استارت بخورد، اما این اتفاق افتاد تا فرناندو هیرو جدالی حساس و سرنوشت‌ساز مقابل سرمربی سابق رئال‌مادرید و ایرانی‌ها داشته باشد. کاپیتان سابق کهکشانی‌ها با شناخت بیشتر و فرصت نسبتاً بهتر برای آماده کردن شاگردانش امشب مقابل کی‌روش انگیزه‌های زیادی دارد تا نشان داد شاگرد خوبی برای این مربی بوده است.
کمتر از ۸ ساعت مانده تا جدال گاو باز‌ها با یوز‌ها/ برگ برنده ایران در برابر اسپانیا چیست؟
در حاشیه… در حاشیه…
*دو ماه قبل از آغاز جام جهانی در سمینار آموزشی فیفا در سوچی، کارلوس کی‌روش و فرناندو هیرو کنار هم نشسته بودند غافل از اینکه دست روزگار به نحوی می‌چرخد که این دو دوست صمیمی امشب در کازان آرنا به عنوان دو رقیب از دو نسل متفاوت مقابل هم قرار گیرند.
*برگزاری بازی در شهر کازان باعث شد رسانه‌های روسیه مدعی شوند بیشتر تاتار‌های مقیم این شهر طرفدار ایران خواهند بود تا جو ورزشگاه به سود کی‌روش و شاگردانش باشد. حضور سردار آزمون ستاره ایران در روبین کازان هم مزید برعلت شده است تا سکو‌های ورزشگاه امشب یار دوازدهم ایران باشد.
*سه ستاره ایران با توجه به اخطاری که در بازی اول مقابل مراکش دریافت کردند امشب در مصاف با اسپانیا باید دست به عصاتر از همیشه به میدان بروند تا جدال با پرتغال را از دست ندهند.
*کارلوس کی‌روش همواره در تقابل با تیم ملی اسپانیا خاطرات تلخی را تجربه کرده است. آخرین تجربه تلخ این مربی برمی‌گردد به جام جهانی ۲۰۱۰ که پرتغال با هدایت کارلوس در مرحله یک هشتم ۱- صفر به لاروخا باخت تا وداع تلخی از این تورنمنت داشته باشد، وداعی توأم با درگیری و جنجال با کریس رونالدو و رئیس فدراسیون فوتبال پرتغال.
*رسانه‌های اسپانیا مدعی شدند تنها دو هزار طرفدار این کشور تا امروز خود را به کازان رسانده‌اند در حالی که بیش از ۱۳ هزار ایرانی به شهر یورش آوردند تا سکو‌های ورزشگاه بیشتر به رنگ پیراهن ایران باشد تا اسپانیا.
*داوید دخئا بعد از نمایش ضعیف برابر پرتغال در روز‌های گذشته با انتقادات فراوانی روبه‌رو شد تا جایی که گفته می‌شد او ممکن است نیمکت‌نشین شود، اما حمایت ستاره‌های لاروخا و همین‌طور اعتماد هیرو و دستیارانش به این دروازه‌بان گران‌قیمت باعث شد او مرد شماره یک اسپانیا باشد.
*این اولین تقابل ایران و اسپانیا محسوب می‌شود درست مثل دوره قبل که ایران مقابل سوپراستار‌های آرژانتین برای اولین بار به میدان رفت تا در حالی که همه پیش‌بینی یک شکست سنگین را برای ایران داشتند شاگردان کی‌روش با ناداوری مازیچ صربستانی و بدشانسی روی نبوغ لیونل مسی در دقیقه ۹۰ بازنده سربلند لقب بگیرند.
ترکیب احتمالی دو تیم
ایران (۴-۲-۲-۱-۱)
سردار آزمون
کریم انصاری‌فرد
علیرضا جهانبخش
وحید امیری
سعید عزت‌اللهی
امید ابراهیمی
رامین رضاییان
مجید حسینی
مرتضی پورعلی‌گنجی
احسان حاج‌صفی
علیرضا بیرانوند
اسپانیا (۳-۴-۱-۲)
دیگو کاستا
ایگو آسپاس
ایسکو
کوکه
سرخیو بوسکتس
آندرس اینیستا
داوید سیلوا
سرخیو راموس
جرارد پیکه
یوردی آلبا
داوید دخئا

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.