شرکت روسی کلاشینکف در دنیا با تفنگ افسانه ای AK۴۷ شناخته می شود اما حالا این شرکت به فکر ساخت خودرو افتاده و بدین منظور کانسپتی بنام CV-۱ را در مجمع فنی نظامی بین المللی ۲۰۱۸ در شهر کوبینکا رونمایی کرده است. این کانسپت یک خودروی الکتریکی است که بر اساس خودروی ایژ ۲۱۲۵۲ استیشن که بین سال های ۱۹۷۳ تا ۱۹۹۷ تولید می شد ساخته شده است.

CV-۱ با وجود استایل قدیمی و سنتی، در ظاهر خود ویژگی هایی دارد که نشان می دهند این یک ایژ معمولی نیست. بررسی ظاهر این کانسپت را از نمای جلویی آن آغاز می کنیم جایی که در آن یک جلوپنجرهٔ جدید به همراه شش چراغ LED دیده می شود. در نمای جانبی خودرو نیز پنجره های کاملاً دودی و رینگ های سبک وزن سفیدرنگ جلب توجه می کنند؛ و نهایتاً از ویژگی های قابل توجه نمای عقبی هم می توان به چراغ های دودی ساده و پورت شارژ در زیر درب صندوق بار اشاره کرد.

وقتی کلاشینکف به فکر ساخت خودرو می افتد!

کلاشینکف اطلاعاتی از مشخصات فنی CV-۱ منتشر نکرده اما گفته است که این خودرو به چند سیستم اصلی مجهز است که توسط خود شرکت توسعه پیدا کرده اند. ظاهراً این سیستم ها شامل پکیج باطری ماجولار ۹۰ کیلووات ساعتی، سیستم شارژ سریع و یک اینورتر جدید می شود. کلاشینکف همچنین نگفته است که این کانسپت به چند موتور الکتریکی مجهز است یا چه قدرتی دارد اما این شرکت تأیید کرده که CV-۱ می تواند ظرف شش ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. این در حالی است که با یک بار شارژ باطری ها امکان پیمودن مسافتی برابر با ۳۵۰ کیلومتر فراهم می گردد.

وقتی کلاشینکف به فکر ساخت خودرو می افتد!

درحالی که خود این کانسپت به اندازهٔ کافی برای شرکت اسلحه سازی کلاشینکف قابل توجه و عجیب است، گزارشی ادعا کرده که این شرکت روسی قصد دارد به تولید وسایل نقلیهٔ الکتریکی روی بیاورد. RBC، سخنگوی کلاشینکف در این رابطه، «Sophia Ivanova» گفته است:

«ما دقیقاً قصد رقابت با تسلا را داریم زیرا هم اکنون CV-۱ پروژهٔ موفقی در زمینهٔ وسایل نقلیهٔ الکتریکی محسوب می شود».

اگر فرض را بر صحت این گزارش بگیریم، به احتمال زیاد محصول تولیدی کلاشینکف بر اساس ایژ ۲۱۲۵۲ ساخته نخواهد شد زیرا این شرکت گفته است که از این خودرو به عنوان یک بستر آزمایشی برای سیستم های الکتریکی پیچیدهٔ خودرو استفاده شده است.

وقتی کلاشینکف به فکر ساخت خودرو می افتد!

وقتی کلاشینکف به فکر ساخت خودرو می افتد!

وقتی کلاشینکف به فکر ساخت خودرو می افتد!

وقتی کلاشینکف به فکر ساخت خودرو می افتد!

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.