در فهرست ۷ نامزد کمیته ورزشکاران کمیته آسیایی پارالمپیک که تاکنون ثبت نام کرده اند نام سیامند رحمان قهرمان وزنه برداری جهان که عنوان قوی ترین ورزشکار پارالمپیک را یدک می کشد نیز به چشم می خورد.

رقابت برای عضویت در کمیته ۵ نفره ورزشکاران آسیا، هنگام برگزاری بازی های پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا برگزار می شود و در آن مقطع زمانی ورزشکاران می توانند آرای لازم را کسب کنند.

جونیچی کاوایی، شناگر ژاپنی که در ۵ دوره بازی های پارالمپیک حضور داشته و صاحب مدال شده است، از نامزد های شاخص این لیست است. علیم مدال آور سنگاپوری در تیراندازی با کمان و محمد محمد دونده سوریه ای، جئونگ مین لی از کره جنوبی، مسعود موهایل از امارات متحده عربی و ین جان وان از چین از دیگر نامزد ها هستند.

هو گیونگ یو، تیرانداز کره ای اکنون ریاست این کمیته را برعهده دارد.

گفتنی است ۵ عضو منتخب این کمیته، رئیس را انتخاب می کنند که عضو هیئت اجرایی کمیته آسیایی خواهد بود. البته، این کمیته می تواند دو عضو دیگر را منصوب کند که هدف از آن، مطمئن شدن از حضور نمایندگان مختلف جنبش پارالمپیک در قاره آسیا در این کمیته است.

تمام ورزشکارانی که در بازی های پارآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی حضور دارند، می توانند در انتخابات کمیته ورزشکاران حضور داشته و از بین این هفت نفر، ۵ عضو را انتخاب کنند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.