لزوم رفع کمبود نیروی انسانی در سازمان پزشکی قانونی

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور بر حل مشکل کمبود نیروی انسانی این سازمان تاکید کرد و گفت: رفع کمبود نیروی انسانی پزشکی قانونی ضروری بوده و تمامی استان‌ها با این مشکل مواجه هستند.

به گزارش سهیل موزیک، عبدالرزاق برزگر در آیین تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان، به سختی‌های کار پزشکی قانونی اشاره کرد و افزود: پزشکی قانونی تلفیق مباحث “حقوقی” و “پزشکی” است و سختی‌های خاص خود را دارد، اما علی‌رغم کمبودها، اعضای این سازمان ایثارگرانه خدمت کرده و در حد توان خود فعالیت می‌کنند.

وی با بیان این‌که پزشکی قانونی در مراحل مختلف تحقیقات قضایی اعم از انشای رای، اجرای حکم و… در کنار مجموعه قضایی است، افزود: این مجموعه در بحران‌ها، حوادث اجتماعی و… نیز خدمت‌رسانی کرده و علی‌رغم کمبودها، وظایف خود را به نحو احسن انجام دادند.

وی با بیان این‌که علی‌رغم تلاش‌هایی که در راستای توسعه فضا انجام شده، باز هم نیاز به توسعه فضا وجود دارد، تاکید کرد:  باید در حد خوب و در فضایی مناسب خدمات پزشکی قانونی را ارایه دهیم، در این رابطه سازمان پزشکی قانونی کمک کرده و استانداری‌ها نیز کمک کنند.

برزگر با بیان این‌که در حوزه نیروی انسانی، در سازمان پزشکی قانونی برای هفت هزار و ۳۰۰ نفر نیروی انسانی پست در نظر گرفته شده است، افزود: برای کمتر از سه هزار پست نیرو در اختیار داریم در حالی که باید حداقل ۵۰ درصد سازمان واجد نیرو باشد.

وی در ادامه از زحمات ۱۰ ساله‌ی مدیرکل سابق پزشکی قانونی استان قدردانی کرد و افزود: دکتر صمدی‌راد زحمات بسیاری کشیدند و با وجود محدودیت‌ها، خدمات مناسبی ارائه دادند.

وی با بیان این‌که تغییر در مدیریت بدین جهت است که خون تازه ای در شریان اداره کل جریان یافته و خدمات بهتر و جدیدتری ارایه شود، گفت: “آرتین کمالی نیز بیش از سه سال مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه بوده و به اذعان همه، فردی با پشتکار و با تعامل مناسب با مردم، مسئولان و همکاران هستند و امید است در این استان هم مایه خیر و برکت شوند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.