تبریز شهر اولین ها در حوزه فرهنگ، علم و ادب در کشور/ بودجه نمایشگاه کتاب را بابد یکبار برای همیشه حل کرد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری وجود فرهنگ به مانند وجود هوا برای انسان است یعنی بدون فرهنگ امکان حیات انسان وجود ندارد.

به گزارش سهیل موزیک، مجید خدابخش در افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب و ششمین دوره نمایشگاه نشر دیجیتال با بیان اینکه تبریز شهر اولین ها در حوزه فرهنگ، علم و ادب در کشور است، گفت: پیرو این فرهنگ‌عمیق در کشور، اولین چاپخانه ایران در ۱۹۵ سال قبل برای اولین بار در تبریز تاسیس شده است.

خدابخش گفت: رویدادی مهمی که ۹۰۰ ناشر در طول هفته گذشته حضور پیدا کرده اند، کاری تاثیرگذار و فرهنگی است.

وی با اشاره به مشکل بودجه ای که هر ساله در تشکیل نمایشگاه با آن مواجه اند، گفت: لازم است یک کار اساسی انجام شود که و از این فرصت ها بری افزایش زمان مطالعه عمومی است.

خدابخش با بیان اینکه اولین آیاتی که بر پیامبر نازل شد در مورد خواندن بود، اظهار داشت: در دین اسلام کتابت یکی از ارزشمندترین کار هاست و وحشی گری ثمره کنار گذاشتن کتاب است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: تمدن بشری با وجود قلم و کتاب اتفاق افتاده است و اگر کتابت نبود حرفی از تاریخ و تمدن بشری در میان نبود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: یکی از دلایلی که مردم شایعات را میپذیرند کتابت است چنانچه مردم تصور می‌کنند پیش فرض مطالب منتشر شده درست است پس به صحت مطلب اعتماد می‌کنند.

خدابخش در پایان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص کتاب خوانی و فرهنگ گفت: فرهنگ عین هواست و بدون آن نمی‌توان زندگی کرد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.