مشکل ترافیک ۴۰ نقطه حادثه خیز تبریز با نصب دوربین رفع می شود

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: مشکل ترافیک ۴۰ نقطه حادثه خیز این شهر با نصب دوربین هوشمند رفع می شود.

به گزارش سهیل موزیک، اصغر آدی با بیان این مطلب اظهار کرد: این نقاط حادثه خیز بیشتر در محورهای بسیج، جاده باسمنج، رسالت و ذاکر شناسایی شده اند، دارای ترافیک فوق العاده بوده و برای تامین امنیت عابران پیاده، مسافران و رانندگان با هماهنگی پلیس در اولویت مطالعه و اصلاح هندسی قرار دارند.

وی با بیان اینکه با اصلاح هندسی نقاط حادثه خیز تبریز، بار زیادی از مشکل ترافیکی این نقاط رفع می شود، اظهار داشت: نصب دوربین های هوشمند نیز از دیگر راهکارها برای حل مشکل ترافیکی سطح شهر است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز یادآوری کرد: هم اکنون بیش از ۲۰۰ دوربین هوشمند در سطح شهر و مسیرهای رفت و آمد خودروها نصب شده که شامل دوربین های نظارتی، ثبت تخلف چراغ و ثبت پلاک است.

آدی بیگ ادامه داد: ۴۰ دوربین هوشمند نیز با حمایت مدیریت شهری سال آینده در مسیرهای پرتردد شهر از جمله جاده سنتو، اتوبان های پاسداران و کسایی، تقاطع و نقاط آسیب پذیر و مکان های حاشیه نشین نصب می شود.

وی گفت: نصب این دوربین ها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از سرعت غیرمجاز خودروها در مسیرهای رفت و آمد خودروها در سطح شهر می کاهد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، محور دروازه تهران را از مسیرهای پرترافیک تبریز اعلام کرد و اظهار داشت: در این منطقه روزانه رحدود ۱۰۰ دستگاه خودروی مسافربر برون شهری برای جابجایی مسافران به شهرستان های اهر، کلیبر و بستان آباد فعالیت می کنند.

آدی بیگ افزود: برای رفع مشکل ترافیک این منطقه با همکاری شهرداری منطقه ۲، زمین خالی موجود در زیر پل کابلی در اختیار این سازمان قرار گرفت که پس از خط کشی برای جابجایی مسافر برون شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سهیل موزیک | دانلود آهنگ جدید با متن محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.